7 kryptomien do ktorých sa oplatí investovať v roku 2018

12.01.2018

Rok 2017 bol rokom kryptomien a tento trend bude pokračovať aj v roku 2018. Ktoré z nich majú ale potenciál zosadiť Bitcoin?

Litecoin (LTC)

Trhová kapitalizácia: $12,8 mld

Litecoin je vylepšená verzia Bitcoinu, vytvorená bývalým zamestnancom Googlu. Ak sa Bitcoin označuje ako "zlato", tak Litecoin je jednoznačne "striebro". A v čom je teda Litecoin lepší? Transakcie sú až 4-násobne rýchlejšie a poplatky za transakciu sa pohybujú rádovo v centoch.

Monero (XMR)

Trhová kapitalizácia: $5,9 mld

Tak ako všetky transakcie sú (na rozdiel od Bitcoinu) úplne anonymné a nevypátrateľné, tak ani jeho tvorcu nikto nepozná. A u koho je Monero najobľúbenejšie? To, že u rôznych dílerov a obchodníkov na čiernom trhu asi nikoho neprekvapí...

Neo

Trhová kapitalizácia: $7,8 mld

Kryptomena nazývaná tiež "čínske Ethereum". Kúpou NEO vlastne získavate podiel na blockchaine tejto kryptomeny. A keďže ste podielovým vlastníkom, získate dividendy! Ak si NEO pošlete do peňaženky (na burze to nebude fungovať), začnete zadarmo dostávať mince GAS. Koľko? Presné čísla zistíte na stránke https://neotogas.com/

Cardano (Ada)

Trhová kapitalizácia: $21,6 mld

Jedná sa nielen o kryptomenu, ide o technologickú platformu, ktorá bude schopná prevádzkovať finančné aplikácie, ktoré sú bežne používané každý deň jednotlivcami, organizáciami a vládami na celom svete. Za touto menou stojí tím vedcov a tým môže zmeniť pojem "kryptomena" na niečo viac ako len zábavu či možnosť zárobku.

Ripple (XRP)

Trhová kapitalizácia: $77,9 mld

Nejedná sa ani tak o kryptomenu, ale platobný systém s vlastnou digitálnou menou. Firma Ripple vlastní okolo 61% a jeho obľúbenosť bankami spolu s extra rýchlymi prevodmi mu veští veľkú budúcnosť.

Iota (MIOTA)

Trhová kapitalizácia: $10 mld

Kryptomena, kde odosielateľ je aj ťažiar. To znamená, že transakciu si overujete sami bez akejkoľvek ďalšej strany.

Bitcoin Cash

Trhová kapitalizácia: $43,4 mld

Kryptomena bola vytvorená oddelením sa od Bitcoinu. Umožňuje rýchlejšie transakcie s menšími poplatkami.