2. krok

Možností na investovanie je viacero. Nakoľko je ale obchodovanie na vlastnú päsť veľmi riskantné (minimálne pre začiatočníka), tak je vhodnou alternatívou ťažba kryptomeny. Pod týmto pojmom si netreba predstavovať nijakú fyzickú prácu. Pri ťažbe poskytuje "ťažiar" výpočtový výkon na overovanie transakcií a za to inkasujete odmenu. Bez tohto procesu nemôže skutočne decentralizovaná mena fungovať. Kryptomena sa taží pomocou výkonných PC. Tažba doma by bola však vo väčšine prípadov nerentabilná, preto je vhodnejšie zakúpiť si časť výkonu u spoločností, ktoré majú vybudované výkonne datacentrá. Moja najobľúbenejšia a najspoľahlivejšia spoločnosť je Genesis-mining. Pre presmerovanie klikni na odkaz nižšie.

Pod textom sa nachádza video návod na registráciu a zakúpenie tažby.

Kúpu je výhodné platiť v Bitcoinoch z tvojej peňaženky (Coinbase) na číslo peňaženky u Genesis Mining. Na túto peňaženku si následne môžeš nastaviť vyplácanie zisku. Pri objednávke tiež môžeš zadať kód na zľavu vo výške 3%

3% zľavový kupón:  lfkbKO 

Ďalšia spoločnosť u ktorej je možné ťažiť kryptomenu je Hashing24. Je to tiež overená a spoľahlivá spoločnosť. Tu ponúkam zľavovový kupón tiež a po kliknutí na ikonu nižšie ťa automaticky presmeruje na domovskú stránku.

4% zľavový kupón: RC4ZV4WK  

Gratulujem!!! Teraz treba už iba čakať na prvé vyťažené peniaze a tie môžeš následne ďalej zhodnocovať. Pre predstavu prikladám ukážku, čo je možné v tomto čase z ťažby získať.

Na Genesis som zakúpil 0,75 TH/s na ťažbu Bitcoinu. Po zľave som zaplatil približne 90 eur. Pri momentálnej náročnosti ťažby vyťažím približne 0,00017 BTC/deň. Pri aktuálnom kurze to znamená 0,00017x3759x30=19,17 eur/mesiac. Návratnosť sa teda rovná 90/20,3=4,7 mesiaca. Po tomto čase produkuje už len čistý zisk. A to sa už celkom oplatí, nie? 

Na Hashing24 som zakúpil  200 GH/s na ťažbu Bitcoinu. Zaplatil som 34 eur. Tažba je približne 0,00004 BTC/deň. To pri aktuálnom kurze to znamená 0,000044x3759x30=5 eur/mesiac. Návratnosť sa teda rovná 34/5=6,8 mesiaca. To ale tiež nie je na zahodenie, keď si uvedomíme, že tažba Bitcoinu momentálne oveľa náročnejšia, ako tažba iných mien.  

Kto má záujem, môže skúsiť kalkulačku od Hashing24 a vypočítať si denný zisk:

Chcel by si zarobiť nejaké tie Satoshi (drobné od Bitcoinu, niečo ako naše centy) zadarmo? Tak klikni nižšie a ideme na tretí krok. 


Spoj sa s nami na Facebooku a buď informovaný o novinkách z oblasti kryptomien a investovania.